19.9.11

Mõjutajad

Raamatud on põnevad või igavad, naljakad või kurvad, vahel rasked, vahel kerged, võib juhtuda, et viimase lehekülje lõppedes paned raamatu kõrvale ja samal hetkel oled selle unustanud. Aga võib juhtuda, et raamat mõjutab sind elu lõpuni.
"Karupoeg Puhh" oli esimene mõjuvõimas lapsepõleves ja mõjub tänagi... Kui sünnipäeval pole õigel ajal {hommikul ärgates!} kinki/lilli, on Iiah kohe platsis: "Kurb?Miks peaksin ma kurb olema?Täna on minu sünnipäev.Kõige õnnelikum päev aastas.Kas sa siis ei näe? Sa ainult vaata kõiki neid kingitusi, mis ma olen saanud". Ja Iiah viipas laialt jalaga. Puhh vaatas-algul paremale, siis vasakulegi. "Kas sa ei näe neid?" "Ei," vastas Puhh. "Mina ka
mitte,"lausus Iiah. "Tegin ainult nalja," selgitas ta. "Hahahaa!"
Teismelisena tundusid mõjuvõimsad raamatud, kus õnnetu armastuse saatel sai nutta löristada. Oi ma olin kuri hr Rochesteri ex-i peale, huh ma ei sallinud seda naist... Jane suure armsatuse rikkus ära! Täna saan ex-ist ka aru, no kuulge kui mees paneks mind oma kodus kuskile torni kinni ja hakkaks noore tüdrukuga asju ajama... ajab ikka vihaseks küll! Üritaksin muidugi välja pääseda, korda majja lüüa :) Täna ajab Jane Eyre mind natukene! muigama, raamat on hea, aga kas mõjutanud... ei!
Raamatud mis mind on mõjutanud:
A.A. Milne "Karupoeg Puhh "
J.D. Salinger "Kuristik rukkis"
Mati Unt "Sügisball"
Milan Kundera "Hüvastijätuvalss"
Hiram "Mõru maik"
C.W. Gortner "Viimane kuninganna"
Sofi Oksanen "Puhastus"
Donna Tartt "The Secret History"
 
Laura Honkasalo "Eropaperit" {halloo kirjastajd, raamat tasuks tõlkimist!!!}
Selline tuli nimekiri täna, aga mõne aja pärast on see ehk pikem, sest eile lõpetatud "Preili Smilla lumetaju" on ikka veel mõtetes ja mõni nädal tagasi loetud Roman Gray "Elu alles ees" ei taha kuidagi ununeda.
Mida sina loed, millised raamatud on sinu öökapil?