16.10.13

Soovitavate toitude sedel vol. 2

Nüüd aga tahame arendada kogu rahva hulgas maitselt väljapaistvalt heade kodumaiste viinamarjaveinide, oivalise nõukogude šampanja ja suurepäraste nõukogude konjakite suhtes.
Seltsimees Stalin tegeleb sotsialismi ülesehitamisega meie maal. Tema hoiab oma tähelepanu sfääris kogu rahvamajandust, kuid ei unusta seejuures ka pisiasju, sest iga pisiasi on tähtis. Seltsimees Stalin ütles, et stahhaanovlased teenivad praegu palju raha, ka insenerid ja töölised teenivad palju. 
Aga kui nad tahavad osta šampanjat, kas nad suudavad seda muretseda? Šampanja- see on materiaalse heaolu ja jõukuse tunnus.
Kalakaupade külluselt ja rikkuselt ei saa ühtki teist maad kõrvutada meie maaga. Nimetame levinumaid neist kaupadest. Esimesel kohal on muidugi vääriskalad - tuurakala, sevrjuuga, beluuga, sterlet. Delikatess- kalakaupade hulgas on rikkalikus valikus väärtuslikku kalamarja...
Näidismenüü {soovitavate toitude sedel vol. 2} rasedatele, Teisipäev 
Hommikueine: Kohupiim hapukoorega, tee
Lõunaoode: Vinegrett, kohv
Lõunasöök: Piimaga riisisupp, böfstrogonov praetud kartulitega, kissell
Õhtusöök: Puder piimaga
Esitatud näidismenüü, mida rakendati kogu rasedusperioodi vältel rühmale naistöötajaile Stalini- nimelises autotehases, andis väga häid tulemusi. 
Naiste tervis ja enesetunne oli hea, sünnitused olid õigeaegsed ja kulgesid normaalselt, lapsed olid terved, tugevad, hästi arenenud ja hea kehakaaluga.
Elu meie õitsval kodumaal muutub iga päevaga sisukamaks ja ilusamaks. Sotsialism vabastas meie rahva kapitalismi kiskjalikest seadustest, näljast, viletsusest, kestvast alatoitlusest, vajadusest kohandada oma tarvidusi ja maitset toodete kõige primitiivsema sortimendiga.

Toiduainetetööstuse igakülgne arenemine on vajalik eriti meie naiste täielikuks vabastamiseks raskest ja ebaproduktiivsest tööst koduses majapidamises. Tänapäeval nõuavad kõik nõukogude naised tööstustes toodetavaid tarvitamiseks valmis toidukaupasid. See aitab säästa koduseks majapidamiseks kuluvat aega  ja võimaldab seda kasutada tootvaks tööks, kultuuritööks ja oma laste kasvatamiseks.

Eesti keeles pole seni ilmunud ühtki raamatut, mis käsitleks toitlustamist ja toiduvalmistamist kodus perenaise vajaduste kohaselt. Kuna nõudmine sellelaadilise kirjanduse järele on suur, tahab käesolev käsiraamatu eestikeelne tõlge täita lünka, mis sel alal seni on olnud.
Kõik tsitaadid ja fotod:
"Raamat maitsvast ja tervislikust toidust" Eesti Riiklik Kirjastus 1955
{superlahe leid korterelamu  prügikonteinerist!}